Renginiai
<< lapkritis, 2017 >>
PATKPŠS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Paieška:
NVO Kalvių bendruomenė
Kalvių k., Kruonio sen. Kaišiadorių r.
Į.k. 158969193
Lankytinos vietos


Kalvių buvusio dvaro svirnas
Svirnas stovi neprivažiavus pačios gyvenvietės, kairėje pusėje. Kalvių kaimo istorija siejama su Vavžeckių, Chrapovickių ir Pliaterių giminėmis. Kažkada buvęs Kalvių dvaras priklausė Vavžeckiams, vėliau už skolas parduotas Chrapovickiams. Tačiau ir šios giminės atstovams valdant, dvaras buvo visiškai praskolintas. Dvaras buvo parduotas iš varžytinių, didžiąją jo dalį įsigijo Adomas Pliateris. Šiuo metu yra likęs tik vienas buvusio dvaro pastatas – svirnas. 


Kalvių Šv. apaštalo Antano Paduviečio bažnyčia ir varpinė
Ant aukšto Kalvių ežero kranto stovinti klasicizmo stiliaus Kalvių bažnyčia išsiskiria neįprasta forma: tai rotondinio plano bažnyčia su dviem keturkampiais mūriniais priestatais: prieangiu ir zakristija. Prie zakristijos XIX a. antroje pusėje buvo pristatytas medinis priestatas. 

Bažnyčios pastato prototipu pasirinktas Romos Panteonas. Bažnyčios išorės sienų plokštumos iki kupolo ir priestatuose iki pastogės yra padengtos smulkiai sutrupintais rausvais lauko akmenimis (į sienų viršų sutrupinto akmens gabalėliai yra didesni). Durų aprėminimai ir kupolo bei priestatų stogo pakraščiai – balti. Gana masyvus išorėje kupolo būgnas vainikuoja visą bažnyčios masę. Rausvo granito gabalėliais padengtos sienos ir stogo bei kupolo baltos plokštumos išryškina pastato spalvinį dekoratyvumą. 

Bažnyčios viduje prie pagrindinio įėjimo ant šešių masyvių dorėninio stiliaus kolonų iškyla vargonų choras. Anksčiau galerija ėjo iki centrinio altoriaus – 1820 m. minima bažnyčioje buvus 16 kolonų. Beje, tuo metu bažnyčioje šis altorius buvo vienintelis – jame buvo ant drobės tapytas šv. Antano Paduviečio paveikslas.
Nors bažnyčios projekto autorius kol kas yra nežinomas, tačiau neabejotinai galima pasakyti, kad bažnyčios projekto autoriaus reikia ieškoti tarp pačių žinomiausių XIX a. pradžios Lietuvos architektų pavardžių. Šiuo metu bažnyčia ir varpinė – respublikinės reikšmės architektūros paminklas.


Kalvių ežeras
Tai didžiausias Kaišiadorių rajono ežeras (plotas – 178,3 ha, krantinės ilgis – 5 740 m). Į ežerą įteka 9 upeliai – Lapainia, Melnyčia, Muilinyčia, Žydų revas, Panelės revas ir keturi bevardžiai. Išteka vienas – Lapainia. Yra 2 viešos maudyklos. 

Kalvių pilkapynas
Į pietvakarius nuo Kalvių esančiame Kal­­vių miške yra archeologijos paminklų ir iš vėlyvesnių laikų – tai 3 pil­kapynai, vadinami Kapčiais, ir vienas atskiras pilkapis.

Rokiškio piliakalnis
Stūkso Kalvių parapijos Rokiškio kaime. Kalbama, kad piliakalnį supylė prancūzų kariai. Kitas padavimas pasakoja, kad pagonybės laikais piliakalnyje stovėjusi pagonių bažnyčia, kuri vėliau nugrimzdo į žemę.

Basonių pilkapynas

Basonių piliakalnis© Kalvių bendruomenė, 2012
Sprendimas: V studija | admin zone